י שבט מנהגי יום ההילולא רבי יוסף יצחק הרבי הקודם זיע"א

 י בשבט יום הסתלקות של כ"ק אדמו"ר מהוריי"צ (רבי יוסף יצחק) נבג"מ זיע"א, בגיל שבעים. בש"ק פ' בא כרבע שעה לפני שמונה בבוקר, ומנוחתו כבוד באוהל בניו יורק. (אג"ק אדמו"ר מהוריי"צ ח"י ע' שסב).

כל אחד ואחת, אנשים נשים וטף, ינצלו 'עת רצון' זו:

א) בלימוד התורה – בבוקר קודם התפילה ילמד כל אחד לעצמו פרק תניא, וכן לאחר תפילת מנחה. כמו כן נהוג ללמוד את המאמר "באתי לגני" אותו מסר הרבי הריי"צ להדפיס וללמוד. וכן ללמוד המשניות המתחילות באותיות שמו הקדוש.

ב) בנתינת צדקה –  – ירים כל אחד תרומה לענינים השייכים לנשיאנו, בעד עצמו ובעד כל אחד מבני ביתו שחיו, וכן קודם תפילת מנחה.

ג) כתיבת פדיון נפש – לאחר תפילת הבוקר וחזרת המאמר של הרבי, יקרא כל אחד פדיון נפש. להניח הפ"נ אח"כ בין דפי מאמר קונטרס וכו' שלו, ולשלחו על מנת לקראו על הציון שלו.

ד) להשתדל לקיים התוועדות עם בני הבית ולהסביר להם אודות כ"ק הרבי הריי"צ, ועבודותו ומסירות נפשו לתורה ומצוות אשר עבד בה כל ימי חייו.

וכן (אלו הראויים לזה) יבקרו בבתי כנסת ובבתי מדרשות ולחזור שם שיחה או פתגם מתורתו של הרבי הריי"צ ולבאר אודות אהבת כל ישראל שלו, ולעורר אודות תקנתו באמירת תהילים ולימוד חומש עם רש"י ולימוד התניא (חת"ת).

ה. הדלקת נר נשמה ואם אפשרי העשוי שעווה (ר"ת הקיצו ורננו שוכני עפר).

אם מאיזו סיבה שתהיה לא נעשה הנ"ל או חלקו ביום השנה, צריך להיות תשלומין והשלמה בימים הסמוכים.

(ממכתב הרבי לקראת יום ההילולא תשי"א)

להורדת קובץ לימוד ליום ההילולא לחצו כאן

לתרומה לכבוד י שבט לחצו כאן

להורדת שיעור במאמר באתי לגני תשכ"ב מאת הרב זושא אלפרוביץ, לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בחדשות הישיבה

התוועדות י שבט בשידור חי מהישיבה

ההזדמנות שלך להיכנס היום לישיבה גם מרחוק! אי"ה הערב י שבט (12.01.22) בשידור חי מהישיבה! התוועדות מיוחדת עם הרב זושא אלפרוביץ – משפיע ראשי בישיבה החל מהשעה: 21:00 ההתוועדות תשודר באמצעות הזום בקישור הקבוע של הישיבה בזום: לחצו על הקישור: https://bit.ly/2B6e5bF קוד כניסה: 770 או במספר טלפון לחיבור עם זום מהטלפון: 03-9786688 מספר זום: 7548388349 קוד כניסה 770

קרא עוד »

י שבט מנהגי יום ההילולא רבי יוסף יצחק הרבי הקודם זיע"א

 י בשבט יום הסתלקות של כ"ק אדמו"ר מהוריי"צ (רבי יוסף יצחק) נבג"מ זיע"א, בגיל שבעים. בש"ק פ' בא כרבע שעה לפני שמונה בבוקר, ומנוחתו כבוד באוהל בניו יורק. (אג"ק אדמו"ר מהוריי"צ ח"י ע' שסב). כל אחד ואחת, אנשים נשים וטף, ינצלו 'עת רצון' זו: א) בלימוד התורה – בבוקר קודם התפילה ילמד כל אחד לעצמו פרק תניא, וכן לאחר

קרא עוד »

מתכוננים ליום הגדול והק' י שבט

בשבועות האחרונים התמסרו מאות התלמידים ביתר שאת ללימוד מיוחד במבצע נושא פרסים, הכולל 3 כרטיסי טיסה לרבי ודולר מיוחד שהתקבל מידו הק' של הרבי! הכנה ליום הגדול והקדוש י שבט – הילולת הרבי יוסף יצחק (הריי"צ) והתחלת נשיאות הרבי. המבצע נערך ע"י התלמידים השלוחים הפועלים בישיבה לחיזוק ועידוד התלמידים בכל השנה בישיבה גדולה ובישיבה קטנה.

קרא עוד »
גלילה למעלה