בוגר הישיבה שליח חב"ד ה-1000 בישראל

בימים אלו מתקיים הכינוס הארצי לשלוחי הרבי בישראל, שע"י צעירי אגודת חב"ד. בכינוס מתאחדים השלוחים יחד במלון ניר עציון למספר ימים, מסכמים את השנה ודנים על נושאים הקשורים לפעילות המתוכננת, תוך שהם משתתפים בסדנאות המתמחות בתחומים השונים המסייעים להתמקצעות והצלחה במטרות.

במהלך הכינוס הוכרז על שליח ה-1000 שנוסף למאות השלוחים הפועלים בארץ, מבוגרי הישיבה שלנו בקרית גת, הרב מנחם מענדל ורעיתו סוקניק, זוג צעיר שהתחתן לא מזמן, אשר יפתחו בית חב"ד נוסף בשכנת ענק הנבנית בדרום אור עקיבא. עוד בהיותו תלמיד בישיבה הפעיל את ארגון את"ה (איגוד תלמידי הישיבות) הפועל רבות בקרב התושבים בקרית גת ובדרום כולו בכל עניין יהודי, בערבים בבתי התושבים בבדיקות מזוזה, אזכרות וחנוכות בית, בהנחת תפלין וקשר אישי עם מאות בעלי עסקים מידי יום שישי, בהכנת נערים לבר מצווה, דרשות בבתי הכנסת ומסיבות שבת לאלפי ילדים בעיר ועוד.

"מאז שאני זכור את עצמי, ידעתי שיגיע היום ואהיה שליח של הרבי" – אומר הרב סוקניק. אני שמח שזה ברוך ה' התממש ונוכל לעבור לגור בקרוב להתחיל את עבודת השליחות ולנהל את בית חב"ד בשכונת "אור ים", בפאתי או עקיבא. מדובר באזור ענק, על גבול קיסריה, המשתרע על פני 1060 דונם, ונמצא בשלבי בנייה אחרונים. יגורו בו – כ-4000 משפחות, מכלל הסגנונות והמעמדות בחברה הישראלית.

האכלוס בשכונה יחל בעוד כשלושה חודשים, ואז יעבור גם הרב סוקניק להתגורר בה ביחד עם רעיתו הרבנית. "ככל הידוע לי כרגע אין בשכונה בית הכנסת", הוא אומר. "התכנון שלנו הוא להשקיע בעיקר בביקורי בית בשבועת הראשונים, ליצור קשר עם התושבים החדשים, להכיר את הסגנונות ואת הנכונות ולהתמקד בגיבוש קהילה ראשונית לתפילות הימים הנוראים בחגי תשרי. אם יהיה צרוך כבר לפני זה בבית כנסת קבוע, נפתח כמובן.

הרב סוקניק מצטרף לעוד מאות רבנים ושלוחי חב"ד שהתחנכו בישיבה שלנו בהתאם לחינוך של חב"ד ורצונו של הרבי לצאת החוצה ולסייע לכל יהודי בארץ ובעולם.

הרב מנחם מענדל סוקניק שליח חב"ד האלף בישראל
הרב מנחם מענדל סוקניק בתמונה עם הרב אליעזר שמולביץ רב הקהילה ושליח הראשי באור עקיבא, ביחד עם הרב יוסף יצחק אהרונוב יו"ר אגודת חסידי חב"ד בישראל
כינוס שלוחי הרבי בארץ במלון ניר עציון

צילום: מגזין כפר חב"ד, COL.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עוד בחדשות הישיבה

חנוכת הכניסה החדשה לישיבה

בטקס רב רושם בהשתתפות רבני הישיבה, ביחד עם התלמידים התמימים שיחיו, נחנכה היום הכניסה החדשה לישיבת תות"ל קרית גת. לאחר קריאת פרק התהילים של הרבי, הוזמן הרב משה הבלין שליט"א ראש הישיבה ורב העיר שבירך את המשתתפים וגזר את הסרט לכניסה החדשה, זה השער לה' צדיקים יבואו בו!

קרא עוד »

ערב מרגש עם בוגרי הישיבה מכל הזמנים

בשבוע שעבר, בחג הגאולה י"ג תמוז (24.06.21) התכנסו מאות מבוגרי הישיבה מכל השנים והמחזורים, לערב מרגש שכולו זיכרונות וגעגועים לישיבה. אל אולמי אפריון בעיר הגיעו בזה אחר זה אברכים צעירים שסיימו את הלימודים לא מכבר, ולצדם בוגרים ותיקים שלמדו בישיבה בשנות הכ"פים, כשאך נוסדה – וכיום הם עצמם אבות ואפילו סבים לתלמידים בישיבה. האירוע המושקע

קרא עוד »

התרומה והגאולה שלך לכבוד י"ב-י"ג תמוז חג הגאולה

ב"ה "לא אותי בלבד גאל הקב"ה בי"ב תמוז, כי אם גם את כל מחבבי תורתנו הקדושה, שומרי מצווה, וגם את אשר בשם ישראל יכונה". ​​ ​לכבוד חג הגאולה של הרבי יוסף יצחק – הריי"צ (האדמו"ר השישי של חב"ד) שמסר את נפשו עבור הפצת וחיזוק לימוד התורה וקיום המצוות ברוסיה הסובייטית. ימים של גאולה פרטית לכל אחד

קרא עוד »
גלילה למעלה